Numatic

Numatic International
 
Numatic International ltd. je najväčším britskýmproducentom čistiacich zariadení a príslušenstva najvyššej kvality. Takých, ako sú komerčné a priemyselné vysávače, tepovače - extraktory, podlahové automaty, jednokotúčové umývacie a leštiace stroje, upratovacie, servisné a hotelové vozíky.
 
História firmy siaha do roku 1969, kedy v mestečku Crewkerne v panstve Somersetvznikli prvé produkty - vysávače na vysávanie oleja a tekutín.Prvé vyrobené stroje boli vysávače určené pre čistenie uhoľných, naftových a plynových kotlov. Prvé návrhy vysávačov boli kombináciou barelov na naftu a súčiastok prítomných v každodennom živote, ktoré boli vždy poruke, ako napríklad úchyty kufrov, kolieska na nábytku alebo domáce misky na umývanie. Všetko bolo poskladané tak, aby bol stroj jednoduchým a spoľahlivým pomocníkom pre komerčné a priemyselné využitie. Na začiatku zamestnávala spoločnosť iba šesť ľudí v malej továrničke, ktorej priestory boli menšie ako bežná garáž a tým najsofistikovanejším vybavením bola vŕtačka.
 
K roku 1971 vzrástol dopyt po vysávačoch natoľko, že malá továrnička v Crewkerne prestala stačiť, a tak sa presťahovali do priestorov vodného mlynu v neďalekom mestečku Yeovil. Práve tam sa naučili všetko o mokro-suchom vysávaní... keď stúpla hladina rieky, výrobná hala bola pravidelne zaplavovaná do výšky 5-10 cm! ... ale produkcia napriek tomu pokračovala. Prvý skutočne komerčne seriózny a úspešný vysávač NV-250 bol vyvinutý práve tu a krátko za ním nasledoval ďalší model NV-2. Oba stroje boli kompletne oceľové a väčšina pracuje dodnes, tzn. plus mínus 30 rokov neskôr. Spoločnosť dokáže dodať náhradné diely pre všetky vysávače značky Numatic, ktoré boli kedy vyrobené.
 
Roku 1974 sa spoločnosť presťahovalado prvej skutočnej továrne v mestečku Beaminster, okres Dorset, kde rástli ďalších 20 rokov. Beaminster sa roku 1981 stal rodiskom "Henryho", produktu, ktorý preslávil Numatic po celom svete.
 
V rámci expanzie sa od roku 1990 stalo sídlom spoločnosti mesto Chard na juhozápade Anglicka kde pracuje vyše 700 ľudí. Fabrika spoločnosti sa rozkladá na viac ako 10 hektároch a funguje nepretržite, vďaka čomu produkuje viac než 4000 produktov za deň.
 
Výrobné procesy sú uskutočňované za pomoci tých najmodernejších technológií odlievania, zvárania, rezania a iných technických postupov, ktoré prispievajú k vysokej kvalite finálnych produktov.
 
Od začiatku svojejexistencie, firma Numatic produkuje výrobky najvyššej kvality, čím si získala dôveru klientov na celom svete. Numatic distribuuje produkty do viac ako 90 krajín sveta. Vybrané zariadenia Numatic garantujú päťročnú záručnú dobu, čo svedčí o ich najvyššej kvalite.
 
Firma Numatic je držiteľom európskeho certifikátu kvality ISO 9001 a taktiež certifikátuochrany životného prostredia ISO 14001. Značka Numatic je dobre známa a cenená mnohými klientmi na celom svete. Cieľom spoločnosti Numatic je aj naďalej prinášať zákazníkom vysoký štandard kvality za rozumnú cenu.
Lux Prešov, s.r.o

Bardejovská č. 5, Prešov

  • Pondelok: 08:00 - 16:30
  • Utorok: 08:00 - 16:30
  • Streda: 08:00 - 18:00
  • Štvrtok: 08:00 - 16:30
  • Piatok: 08:00 - 16:30
  • Sobota: zatvorené
  • Nedeľa: zatvorené

  • +421 51 77 10 809
  • lux-presov@lux-presov.sk